Ile kosztuje pomoc informatyczna?

Usługi informatyczne są w dzisiejszych czasach bardzo cenne. Informatycy poświęcają godziny działań, by naprawić nasz komputer, zainstalować oprogramowanie czy zająć się monitorowaniem serwerów. Cennik, w którym rozpisane są czynności i ceny, ustalany jest indywidualnie przez każdą firmę IT.

W dzisiejszych czasach, postęp technologiczny dokonuje się na wielką skalę. Nowe programy, język HTML, projektowanie stron internetowych czy chociażby pozbywanie się wirusów, to dla większości z nas typ zadań nie do wykonania. Na szczęście, firmy informatyczne zrzeszają specjalistów od tego typu zadań. Przez to, każdy klient indywidualny i przedsiębiorca ma możliwość uzyskać pomoc informatyczną najwyższej jakości. Przy dokonywaniu wyceny dla klienta, brane jest pod uwagę wiele kryteriów, określonych poniżej. Pomoc w zakresie informatyki, jest cenna dla większości ludzi. Znajomość wszystkich zagadnień informatycznych oraz rodzajów błędów i wirusów, bardzo często jedna wizyta informatyka pomoże nam rozwiązać problem.

 

Za co rozliczane są firmy informatyczne?

  • Okresowo płacony abonament – wiele firm decyduje się na zatrudnienie informatyka w swojej siedzibie. Jest to częste i wygodne rozwiązanie – informatyk może na bieżąco być powiadamiany o zaistniałych problemach. Dodatkowo, jest to osoba, która zajmuje się instalowaniem oprogramowań, systemów i różnych programów na komputerach firmowych. Przykładowo, programista w firmie prowadzącej handel retail będzie odpowiedzialny za instalowanie wyżej wymienionych programów na komputerach w sklepach lub w hurtowniach firmy. Warto pamiętać, że pomoc taka może odbywać się zdalnie, prze Internet.
  • Stawki specjalistów IT pomnożone przez liczbę godzin spędzonych przy rozwiązywaniu problemów – informatycy najczęściej wzywani są w razie problemów. Wirusy, awarie czy utrata danych, to sytuacje, na które należy poświęcić często dużo godzin. Cena, jaką zapłacimy za usunięcie problemu, zależy także od tego, czy zatrudniamy jednego informatyka czy cały zespół.
  • Płatność za rozwiązanie konkretnego problemu, np. optymalizację pracy komputera – wiele jest usług, z których firmy korzystają doraźnie. W zależności od czasu, jaki zostanie poświęcony na rozwiązanie problemu/ stworzenie strony itp., dokonywana jest wycena.

 

Jaka jest wysokość cen za usługi informatyczne?

Możliwości, jakie daje nam skorzystanie z usług firm informatycznych, są mnogie. Usługi dotyczą rozwiązywania problemów, usuwania wirusów, instalowania oprogramowań i innych. Każda czynność jest wyceniana osobno. Na cenę składają się różne czynniki –rodzaj zadania, ilość zaangażowanych osób, stawka informatyka czy ilość czasu, jaką trzeba poświęcić na zajęcie się problemem. Ceny są bardzo zróżnicowane – mogą się one wahać od 20 złotych za konfigurację poczty do kilku tysięcy złotych za wykonanie całego serwisu internetowego, podstron i grafik.

IT support dla firm

Warto dodatkowo wiedzieć, że problemy, zadania i pozostałe czynności, jakie wykonuje programista, są dzielone ze względu na:

  • Wielkość i wagę zadania – proste problemy są zazwyczaj wyceniane przed wykonaniem usługi. Konfiguracja poczty, optymalizacja działania komputera i podobne usługi nie zajmują zbyt wiele czasu i mogą zostać wykonane przez jedną osobę.
  • Ilość specjalistów, która zajmuje się naszym problemem – jest to ściśle związane z wielkością zadania oraz z ilością problemów, jakie trzeba usunąć.
  • Czas, jaki zajmuje rozwiązanie problemu (liczony w godzinach) – jeśli chodzi o bardziej złożone zadania do wykonania, w większości przypadków, bierze się pod uwagę ilość godzin. Stawka godzinowa za pracę informatyka jest bardziej sprawiedliwą formą zapłaty.

Istotna jest również kwestia tego, ile czasu współpracujemy z daną firmą informatyczną. Bardzo często bowiem, przy regularnym korzystaniu z usług firmy IT, możemy liczyć na solidne zniżki i rabaty. Warto także wziąć pod uwagę fakt, iż problemy rozwiązywane są najczęściej bezpośrednio w domu klienta lub w jego biurze. Dojazd do klientów jest zazwyczaj bezpłatny. Osoby, które często korzystają z usług specjalistów IT, wiedzą, że ceny mogą być nierzadko negocjowane. Jest to dobra opcja dla klienta, a informatycy kiedy mogą, chodzą z ceny.

Cennik za usługi informatyczne jest zależny od firmy, ilości jej pracowników oraz doświadczenia i pozycji na rynku. Aby poznać szczegóły, przejdź na stronę usług aitik i zamów jeden z pakietów dla swojej firmy!