Jak wygląda praca kierowcy CE w Anglii?

Kierowca tira, to jeden z najbardziej popularnych zawodów w dzisiejszych czasach. Osoby, które decydują się na podjęcie zatrudnienia w charakterze kierowcy, mają długie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów ciężarowych. Jest to wymóg, który pozwoli przyszłemu pracodawcy ocenić jazdę kierowcy. Prawo jazdy kategorii C+E należy do najbardziej pożądanych w dzisiejszych czasach.
Zadania, jakie należą do kierowcy tira, to przede wszystkim rozwożenie towaru. W zależności od miejsca i specyfiki pracy, kierowcy CE mogą jeździć po jednym mieście, kraju a także po całej Europie. Gdzie polscy kierowcy CE mogą znaleźć zatrudnienie? – Najczęściej kierowcy podejmują się pracy w firmie posiadającej sieć supermarketów, sklepów meblowych i innych. Zadanie kierowcy polega na odbieraniu towaru z hurtowni lub magazynu, a następnie przewiezienie go do określonych miejsc. Kierowcy CE rozwożą towar po supermarketach, sklepach oraz dostarczają zamówienia do klientów (np. w przypadku sklepów meblowych czy RTV i AGD). Firmy angielskie, które działają na terenie całej Europy, często poszukują osoby doświadczonej, która odznacza się świetną orientacją w terenie. Dodatkowo, kierowca na tym stanowisku musi operować zrozumiale językiem angielskim.
Praca kierowcy tira jest odpowiedzialna i wymaga specjalnego podejścia. Kierowca bowiem musi świetnie radzić sobie za kółkiem, także w kryzysowych sytuacjach. Rozwiązywanie problemów na drodze, są dziś niestety częstym zjawiskiem. Co w takiej sytuacji robić?

Rozwiązywanie problemów na trasie

W każdej pracy mogą zdarzyć się pewne problemy i nieścisłości, które powodują stres. Kierowcy CE odpowiedzialni są za przewożenie towaru, mebli i różnych sprzętów w sposób bezpieczny. Jednak zdarzają się sytuacje losowe, które mogą spotkać każdego. Wypadek, stłuczka, awaria samochodu lub inne problemy, to tylko niektóre powody, dla których kierowcy CE mogą skontaktować się z polskimi pośrednikami pracy. W Anglii przebywa na stałe ogromna liczba Polaków. Istnieją więc specjalne stowarzyszenia oraz pośrednictwa pracy, na które może liczyć każdy polski kierowca CE.
Aby uzyskać pomoc, trzeba posiadać dane kontaktowe i numer telefonu, który pozwoli nam zadzwonić do najbliższego oddziału firmy. Niekiedy problemy, jakie napotykają kierowców, są nie do rozwiązania w pojedynkę.
Kierowcy CE często zatrudniani są przez agencje pośrednictwa pracy. Problemy, z jakimi mają styczność kierowcy, są rozwiązywane dzięki pomocy pracownikom takiej agencji. Polacy mogą więc liczyć na wsparcie ze strony firmy pośredniczącej. Jest to duża pomoc, zwłaszcza dla osób, które nie znają kraju lub pierwszy raz mają styczność z wypadkiem, kolizją lub uszkodzeniem samochodu. Wszelkie wymienione i inne problemy są na szczęście do rozwiązania. Warto jednak wiedzieć, w jakich sytuacjach można najbardziej liczyć na pomoc agencji.


Praca kierowcy w Anglii jest możliwa dzięki pośrednictwu pracy, jakie oferuje Paracross.