Meble w hotelach- na czym śpią goście ?

Hotele są wynajmowane bardzo często tylko ze względu na nocleg, dlatego wysokiej jakości łóżka są podstawą każdego hotelowego pokoju. Meble hotelowe znajdujące się w pomieszczeniu muszą być odpowiednio dobrane tak żeby zapewnić maksymalną wygodę i jednocześnie nie zająć dużej przestrzeni. Powinny być tak rozmieszczone by każdy mieszkaniec mógł cieszyć się możliwością swobodnego przemieszczania się bez ryzyka potknięcia czy uderzenia o przedmiot.

Czym jest łóżko kontynentalne?

łóżko kontynentalneW hotelach bardzo często możemy natknąć się na łóżka kontynentalne. Są to zazwyczaj tapicerowane łóżka, które składają się ze sprężynowego materaca, który umieszczony jest a drewnianej skrzyni. Łóżko kontynentalne może występować zarówno w wersji jedno jak i dwuosobowej i różnić się wielkością, obecnością szczytu górnego lub dolnego, może także posiadać wezgłowie. Dolna skrzynia dźwiga materac i obłożona jest materiałem izolującym np. pianką poliuretanową. Jest ona tapicerowana tym samym materiałem co boki materaca, by całość mogła tworzyć jednolitą całość. Kolorystyka zależy głównie od koloru ścian i innych elementów wnętrza. Łóżka w hotelach często wyposażone są w dodatkowe elementy konstrukcyjne np. w wysokie wezgłowie, które niekiedy stanowi ozdobą część łóżka. Charakterystyczną cechą łóżka kontynentalnego jest jego wysokość i fakt, że powierzchnia spania znajduje się dość wysoko nad podłogą, około 60-70 cm. Cech ta jest uznawana za zaletę z racji, że znacząco ułatwiona jest zmiana pozycji z siedzącej na stojącą i odwrotnie. Łóżko hotelowe może różnić się rodzajem wykorzystanego materaca. W przypadku łóżka kontynentalnego stosowane są zazwyczaj materace sprężynowo-kieszonkowe, które zapewniają doskonałe dostosowanie się do danej osoby niezależnie od ciężaru ciała czy wzrostu. W hotelach łóżka dwuosobowe bardzo często składają się dwóch łóżek pojedynczych połączonych za sobą. Jest to dość wygodne rozwiązanie z racji, że sprzątanie podłogi pod meblem jest znacznie uprostrzone. Aby zniwelować przerwę między nimi, na materac nakładany jest tzw, toper czyli 5-10 cm, cienki materac, który pokrywa całą powierzchnie niwelując szczelinę między łóżkami. Dzięki niemu znacząco poprawiony jest komfort leżenia.

Czym wyróżniają się łóżka hotelowe?

W hotelach mogą występować różne rodzaje łóżek. Niekiedy łóżko hotelowe posiada kółka na nóżkach, tak by móc je z łatwością przesunąć w inne miejsce. Zależnie od stylistyki danego hotelu meble znajdujące się w nim mogą się znacząco różnić. Niekiedy aby całość wnętrza nabrała bardziej luksusowego wydźwięku wykorzystywane są okrągłe lub półkoliste łóżka. Ich wielkość, grubość czy wysokość będzie różniła się w każdym hotelu w zależności od przyjętych norm czy nawet kulturowych przekonań. Mimo tej odmienności każdy korzystający z hotelu gość może liczyć na maksymalny komfort i wygodę niezależnie od tego na jak długo się zatrzymał. Zapraszamy do zapoznania się  z ofertą producenta łóżek hotelowych Furnimeb.