Regały – niezbędny element wyposażenia każdego magazynu

Magazynowanie produktów to wbrew pozorom bardzo skomplikowany proces. Nie sprowadza się on tylko do umieszczenia towaru na półkach. Wiele przechowywanych produktów posiada wskazaną temperaturę magazynowania i wymaga innych specjalistycznych parametrów, jak na przykład wilgotność powietrza.

Projektowanie magazynu to złożony proces, podczas którego należy dokładnie rozczytać się w prawie dotyczącym magazynowania produktów, które planujemy przechowywać, a także przewidzieć najróżniejsze logistyczne możliwości ułatwienia pracy w magazynie.

magazyn

Podstawową kwestią podczas projektowania magazynu jest jego powierzchnia i sposób przemieszczania i rozmieszczania w nim towaru. Z pewnością będziemy potrzebowali miejsca na korzystanie z wózka widłowego, dlatego należy zachować odpowiednie odległości pomiędzy regałami.

Dodatkowo miejmy na uwadze wysokość pomieszczenia magazynowego. Idealnym i sprawdzonym rozwiązaniem do przechowywania produktów w magazynie są regały. Półki rozmieszczone nad sobą wykorzystują przestrzeń w górę, aż do samego sufitu. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze, które przeznaczylibyśmy na większy magazyn.

Regały systemowe

By zapewnić pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo w magazynie, należy nie tylko przemyśleć rozmieszczenie mebli na powierzchni logistycznie, ale też przewidzieć ewentualne usterki i wybrać najwytrzymalszy mebel, który zapobiegnie ewentualnym awariom.

Pamiętajmy, by zwrócić uwagę czy wybierane przez nas regały posiadają atesty i spełniają dyrektywy unijne. Regały magazynowe powinny być stabilne niezależnie od stopnia w jakim zostaną obciążone. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy potrzebują dodatkowego mocowania do ściany.

Praktyczniejszym wyborem są te regały, które nie wymagają dodatkowych mocowań — są mobilne i możemy je wówczas ustawić nawet w rzędzie na środku magazynu. Takie rozwiązanie zapewniają regały systemowe EasyShape. Regały proponowane przez EasyShape nie tylko nie wymagają mocowań, ale też wytrzymują obciążenie nawet do dwóch ton.

Solidność profili zapewnia polska, stuprocentowa stal, z której są zrobione. Częścią składową regałów systemowych są dodatkowo wzmacniane profile, które posiadają dużą ilość otworów umożliwiających dowolną regulację wysokości półek. Wzmocnione półki nie odkształcą się pod wpływem ciężaru, podobnie jak profile.

Czy regały systemowe można ze sobą łączyć?

Regały systemowe EasyShape są wyposażone w specjalną belkę nośną. Montuje się ją przy pomocy zatrzasków na dowolnej ilości profili. W ten sposób zapobiegniemy wysuwaniu się półek. W dodatku system zatrzasków nie wymaga dodatkowych narzędzi do montażu.

Konstrukcja regałów EasyShape zapewnia bezśrubowy montaż. Profile łączy się przy pomocy specjalnych łączników. Możemy wybrać dowolne rozmiary włącznie z głębokością regału.

Powierzchnia regałów

Niektóre przechowywane materiały nie wymagają szczególnej powierzchni, na której mogą być magazynowane. Warto jednak, by regały posiadały gładkie półki, które nie wchodzą łatwo w reakcje chemiczne i są odporne na rdzę. Regały EasyShape są lakierowane proszkowo — dzięki temu posiadają stałą barwę, są odporne na zadrapania i rdzę.

Materiały przechowywane na magazynie są więc bezpieczne od dodatkowych zabrudzeń, a same regały zapewniają łatwość czyszczenia.

Magazynowanie produktów wymaga specjalistycznych narzędzi i urządzeń. Jednym z nieodłączonych elementów magazynów są regały. Warto zainwestować w takie, które będą stabilne, mobilne i wytrzymałe. Dodatkowo możliwość ich prostej modyfikacji pozwala na łatwe przystosowanie magazynu do na przykład nowego rodzaju przechowywanego towaru.

Wygodnym rozwiązaniem będą regały systemowe EasyShape, które nie tylko są stabilne, ale mogą też wytrzymać obciążenie do nawet dwóch ton. Dodatkowo są odporne na rdzę i łatwe w utrzymaniu czystości. Ich nośna konstrukcja pozwala na dostosowanie do własnych potrzeb.

W zakładach korzystających z regałów warto zainwestować w systemy ISO.