Terminal dotykowy POS – jak działa?

Terminal dotykowy POS, którego nazwa pochodzi od skróconych słów po angielsku – point of sale, co oznacza punkt handlowy. Urządzenie to instalowane jest w punktach handlowo-usługowych, i wykorzystywane jest do kontaktu z bankiem z pomocą centrum autoryzacyjnego, w momencie w którym klient dokonując zapłaty za kupowany towar płaci kartą płatniczą.

Funkcjonalność terminalów dotykowych POS

Obecnie powszechnie terminal typu POS wyposażony jest w ekran dotykowy, który umożliwia szybką i sprawną pracę. Bardzo często z terminalem POS zintegrowane są inne komponenty np. szuflady kasowe, czytniki do kart magnetycznych, klucze RFID. Zazwyczaj terminale te posiadają dużą ilość portów szeregowych, zarówno napięciowych jak i bez napięcia. Dzięki nim możliwe jest podpięcie drukarki etykiet, drukarki fiskalnej czy czytników laserowych.

Terminale mogą zostać umieszczone w odpowiednim miejscu, zarówno w pozycji stojącej lub mogą zostać one wbudowane np. pod blatem na przykład gdy zostaje on wykorzystywany w barze lub kawiarni.

Działanie terminalów POS

Terminale POS zazwyczaj pracują z platformą Microsoft Windows, jednak nie jest to regułą. Z sytuacji gdy do danego przedsiębiorstwa wdrażana jest duża liczba urządzeń, aplikacje są pisane indywidualnie z dedykacją do potrzeb danego klienta. Warto jednak wiedzieć, że istnieje mnóstwo gotowych aplikacji POS, które świetnie pasują do wymagań konkretnych sektorów.

Terminale dotykowe zazwyczaj występują w wielkości 10,12, 15 oraz 17 cali, a ich wielkość może być dowolnie dostosowana do potrzeb danego klienta. Co ważne, obsługa terminali POS jest bardzo łatwa i niemal intuicyjna, każdy bez problemu może z nich korzystać. Dodatkowo odpowiednie wykonanie i wykorzystanie konkretnego oprogramowania lub aplikacji umożliwia płynne działanie, bez zawieszania i cięcia się ekranu.

Gdzie wykorzystywane są terminale dotykowe POS?

Terminale są coraz częściej wykorzystywane w różnorodnych sklepach, firmach jednak zastosowanie znajdą one również w większych fabrykach przemysłowych czy nawet w firmach produkcyjnych. Z tego względu podczas produkcji terminali dotykowych POS, producenci przykładają szczególną uwagę do jakości wykonania owych terminali. Nie mogą być one podatne na uszkodzenia, a także muszą spełniać odpowiednie normy.

Terminale dotykowe POS ułatwiają pracę kasjerom, ekspedientom, a dzięki możliwości połączenia się z nim drukarką czy dodatkowym ekranem dla klienta, znacznie zwiększa się komfort wykonywania zakupów i płatności za nie.

Wykonanie terminali dotykowych POS

terminal dotykowy posTerminale dotykowe POS są wykonywane z trwałych odpornych materiałów, które zazwyczaj są wodoszczelne, pyłoszczelne czy kwasoodporne. Dzięki temu terminale te w każdej sytuacji będą w stanie zagwarantować skuteczne działanie, bez żadnych zakłóceń.

Terminale są zawsze konstruowane w przemyślany sposób tak aby mogły pracować nieustannie przez długi czas na wysokich obrotach. Zazwyczaj wykonane są one z aluminiowego materiału, dzięki któremu możliwe jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza i chłodzenia urządzenia.

Terminale dotykowe POS są przystosowane do intensywnej pracy nawet 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Świetnie sprawdzają się w miejscach gdzie konieczne jest ich ciągłe wykorzystanie np. gdy praca przebiega w trybie zmianowym.

Wykorzystanie terminali znacząco może ułatwić dokonywanie płatności oraz wszelkich innych działań. Ich wykorzystanie jest bardzo proste, a intuicyjna obsługa zapewniająca płynne działanie urządzenia poprawi komfort pracy. Terminale te można zastosować w wielu miejscach gdzie, a ich funkcjonalność jak i wygląd można dobrać według konkretnych potrzeb. Sklep internetowy to najwygodniejsze miejsce na zakup takich terminali dotykowych: http://shoptuning.pl/systemy-pos.