Zalety bram harmonijkowych

Decydując się na zamontowanie bramy mamy do wyboru ich różnorodne modele i wersje. Rosnącą popularnością cieszą się bramy harmonijkowe, które ze względu na swój charakterystyczny wygląd oraz liczne korzyści chętnie stosowane są zarówno przy mniejszych jak i  większych otworach. Ten rodzaj bram jest również powszechnie wykorzystywany w różnych obiektach przemysłowych, gdzie gwarantuje optymalizację zachodzących procesów oraz wygodę użytkowania. Co warto o nich wiedzieć i jaka jest ich charakterystyka?

Bramy harmonijkowe: cechy charakterystyczne

Bramy harmonijkowe są często wykorzystywane zarówno w dużych jak i mniejszych obiektach użytkowych, garażach, budynkach gospodarstw rolnych czy pomieszczeniach narzędziowych. Bramy te wykonywane są z jednakowych połączonych ze sobą skrzydeł, które umieszczone są na prowadnicy, dzięki czemu możliwe jest ich łatwe otwieranie i zamykanie. Podczas otwierania skrzydła płynnie składają się jedno za drugim, co gwarantuje zapewnienie wolnej przestrzeni zarówno przed jak i za wjazdem.


Nowoczesne bramy harmonijkowe zamówić można bezpośrednio od dystrybutora na stronie www.torsystem.com.pl


Jakie zalety wiążą się z wykorzystaniem bram harmonijkowych?

Ogromną zaletą jest przede wszystkim to,  że bramy te wykonywane są z wytrzymałych stopów metali, co wiąże się z ich wysoką wytrzymałością na intensywną eksploatację oraz działanie negatywnych czynników zewnętrznych. Bramy mogą zostać również wzbogacone w okienka, często wykorzystywane w momencie gdy brama montowana jest w otworze garażowym. Urozmaicenie to jest również powszechne w zajezdniach tramwajowych, gdzie bramy są także chętnie montowane ze względu na możliwość wycięcia otworu pod trakcje. Kolejną zaletą zastosowania bram harmonijkowych jest ich wyjątkowo łatwa obsługa, gdyż ich działanie opiera się na jeździe po montowanych prowadnicach, więc nawet ręczne otwieranie jest wyjątkowo wygodne. W zależności od preferencji możliwe jest również dokupienie napędu, co dodatkowo jeszcze bardziej pozytywnie wpłynie na komfort codziennego użytkowania. Bramy harmonijkowe są również doskonałym rozwiązaniem w sytuacji gdy istnieje ograniczona przestrzeń, a zastosowanie otwieranej w tradycyjny sposób bramy byłoby niemożliwe. Bramy harmonijkowe zsuwają się na bok, dzięki czemu po otwarciu zarówno przed jak i za wejściem pozostaje wolny obszar.

Szeroki wybór różnorodnych metali

Ze względu na to, że bram harmonijkowych cieszą się rosnącą popularnością producenci z roku na rok oferują coraz to dogodniejsze rozwiązania. W zależności od upodobań klient może zdecydować się na różnorodne rodzaje bram, ich wielkość, kolor, obecność okien czy sposób otwierania i zamykania. W przypadku, gdy pragniemy zakupić bramę harmonijkową wraz z napędem warto od razu wybrać oferowany przez producenta zestaw. Dzięki temu będziemy pewni, że napęd jest dopasowany do ciężaru, jej rozmiarów, a w przypadku osobnego dobierania akcesoriów tego typu bardzo często popełniane są pomyłki wpływające niekorzystanie na pracę bramy. Bramy harmonijkowe są również powszechnie wykorzystywane w przemyśle na przykład w zajezdniach, hangarach lotniczych, halach przemysłowych, różnorodnych warsztatach oraz wszędzie, gdzie konieczne jest otwieranie wielkogabarytowych bram na bok, aby zachować wolną przestrzeń zarówno przed, jak i za wjazdem. Wówczas bramy harmonijkowe można dodatkowo ocieplić, wyposażyć w specjalistyczne szczotki lub zastosować inne akcesoria, które znacznie zwiększają funkcjonalność i użyteczność owych bram.